Jak přihlásit motocykl na nového majitele?

Jak přihlásit motocykl na nového majitele?

Pro přepis nebo přihlášení bazarového motocyklu nebo skútru musíte navštívit kterýkoli registr vozidel (dopravní inspektorát), na tomto odkaze můžete najít ten nejbližší a podívat se na otevírací dobu: https://dopravni-inspektoraty.cz/ (pozor: již neplatí jako dříve, že je nutno veškeré změny dělat v místě bydliště, nebo místě předchozí registrace vozidla).

Nezapomeňte před úřadem navštívit s vašim vozidlem stanici technické kontroly (STK) pro uskutečnění evidenční kontroly, která má platnost 30 dní od data vydání protokolu. Bez platné evidenční kontroly vám přepis neudělají. Na STK se dostavte s vizidlem a vezměte si malý a velký technický průkaz (ORV a TP). Místo protokolu o evidenční kontrole, můžete při převodu také požít protokol o pravidelné technické kontrole, take né starší 30 dní.

Dále musíte mít platnou zelenou kartu – platné povinné ručení. Bez originálu zelené karty, vám také přepis neudělají.

Co musíte mít s sebou v bodech:

  • žádost o zápis změn (dají vám jí na přepážce nebo volně leží na úřadě)
  • protokol o evidenční kontrole nebo technické kontrole (né starší 30 dní)
  • zelenou kartu (originál zelené karty prokazující sjednání povinného ručení)
  • občanský průkaz (platný doklad totožnosti)
  • ověřenou plnou moc k přepisu od prodávajícího nebo kupujícího (pokud nebude na úřadě přítomen)

Kolik za to zaplatíte?

Za samotný přepis zaplatíte standardně 500 Kč v případě, že se jedná o motocykl nebo skútr. Dle novely zákona vám zůstává SPZ vozidla, i pokud se přihlašuje v jiném kraji. Výměna SPZ se dá provést za poplatek 250 Kč, jen v případě nahlášení ztráty nebo poškození tabůlky státní poznávací značky.

Evidenční kontrola stojí přibližně 300 Kč, cena se však liší dle ceníku dané stanice STK. Ověření podpisu na plné moci na poště (CzechPoint) stojí 30 Kč.